Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Andrychowie

menu

X Olimpiada Sportowa "Trzeci Wiek na Start" w Łazach

22 maja 2018
logo                                                    logo W sobotę,  19 maja 2018 r. grupa słuchaczy naszego Stowarzyszenia wyjechała, w ramach projektu „Olimpijczyk Senior 2018”, na  X Olimpiadę Sportową "Trzeci Wiek na Start"  do Łaz. Projekt był dofinansowany ze środków Gminy Andrychów. Uczestnicy wyjazdu promowali zarówno Uniwersytet jak i Gminę Andrychów. Celem tego wydarzenia jest wspieranie aktywnego trybu życia osób w wieku 50+ oraz umożliwienie im rywalizacji w gronie rówieśników. Członkowie naszej Organizacji swoją postawą pokazują, że można być sprawnym i wiele osiągnąć niezależnie od wieku. UTW reprezentowało 16 zawodników, którzy startowali w następujących dyscyplinach: Zawody pływackie: 50 m stylem klasycznym: Józefa Polak, Barbara Bubak, 50 m stylem dowolnym: Małgorzata Kukuła,  Walenty Drabczyk Zawody lekkoatletyczne: bieg na 60m: Urszula Jakubowska,  Ludomir Małolepszy bieg na 200 m: Janina Dyrcz - Rzycka pchnięcie kulą: Irena Pasternak turniej boule: Zofia Sacharewicz Przełaje rowerowe: Ewa Woch,  Kazimierz Prus,  Cecylian Kiliński Zawody kajakowe: Zbigniew Lot Zawody strzeleckie: karabin pneumatyczny: Józef Kobielus pistolet pneumatyczny: Mieczysława Prus Turniej łuczniczy: Stanisława Pomietło Zdobyliśmy 3 medale: srebrny – strzelanie z pistoletu pneumatycznego – Mieczysława Prus, brązowy – pływanie stylem klasycznym – Józefa Polak, brązowy – przełaje rowerowe – Kazimierz Prus. W tegorocznych zawodach wzięło udział łącznie 1073 zawodników reprezentujących 68 organizacji senioralnych, w tym drużyny spoza naszego kraju, z Austrii i Ukrainy. Nasza drużyna zajęła wysokie 19 miejsce. Gratulujemy wszystkim zawodnikom ogromnego zaangażowania, wspaniałej sportowej rywalizacji i osiągniętych wyników. Brawo !!!!!  Poniżej fotorelacja: Znicz   wszyscy   wszysc   UTW andr   stasia łuk   Józiu strz.   pistolet   ewa rower   Cecylian   kajak   Prus K.   medalistki   3 medalist.   zaw. strz.   na ludowo

Więcej wpisów archiwalnych z roku 2018

Projekt, realizacja i sponsoring strony