Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Andrychowie

menu

Wizyta w Tukums

06 sierpnia 2015
W dniach od 23 do 26 lipca 2015 r odbyła się cykliczna wizyta delegacji z Andrychowa w mieście partnerskim TUKUMS na Łotwie w ramach projektu realizowanego przez Gminę Andrychów pn.”Ku nowej Europie – różnorodność akceleratorem postępu”. W delegacji uczestniczyły dwie członkinie naszego Stowarzyszenia Pani Maria Krummel i Pani Zofia Malarz. Celem projektu było pokazanie aktywizacji osób starszych, niepełnosprawnych i mniejszości etnicznych (głównie mniejszości romskiej i tureckiej ). Głównym wydarzeniem uczestników i zaproszonych gości była Konferencja, na której między innymi uczestnicy mieli możliwość obejrzenia prezentacji naszego Stowarzyszenia o aktywizacji osób starszych, oraz 10-letniej działalności UTW w Andrychowie – prezentację przedstawiła koleżanka Maria Krummel. Następnie zwiedziliśmy Dom Opieki Społecznej i przeszliśmy po ulicach Tukums szlakiem historii miasta. Na zaproszenie członkiń zespołu z Tukums nasze koleżanki zostały zaproszone do zwiedzania innych ciekawych miejsc - Jezioro Czarne oraz Zamki dawnych właścicieli ziemskich w okolicach Tukums. Uczestniczyliśmy w wycieczce do stolicy Łotwy Rygi gdzie obejrzeliśmy piękne stare miasto. Kulminacyjnym momentem pobytu był udział w Festiwalu z okazji Dni Tukums pt.” Tukums wspina się pod górę”. Odbył się uroczysty przemarsz ulicami miasta z przejściem do amfiteatru gdzie odbyła się część oficjalna i artystyczna. Wizyta była okazja do wymiany doświadczeń, gdyż goszczący nas również zajmują się pracą społeczną na rzecz osób w wieku senioralnym. t1

Więcej wpisów archiwalnych z roku 2015

Projekt, realizacja i sponsoring strony