Nosal – Dolina Olczyska – Jaszczurówka 21 maja 2025 r. Wycieczka
Jak co środę, nasza grupa turystyczna wybrała się na wspólny wypad – tym razem przemierzaliśmy malowniczą trasę prowadzącą przez Nosal, Dolinę Olczyską i Jaszczurówkę. Pogoda dopisała, humory również, a piękne górskie krajobrazy wynagradzały każdy krok.
Na trasie zatrzymaliśmy się przy urokliwej, drewnianej bacówce w Dolinie Olczyskiej. Tam zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie – grupa odpoczywała, dzieląc się wrażeniami z wędrówki, otoczona zielenią i spokojem górskiej natury.
Nieco dalej spotkaliśmy wyjątkowego mieszkańca tych terenów – żmiję zygzakowatą, która przecięła nam drogę. To przypomnienie, że w górach należy być uważnym i szanować dziką przyrodę – to my jesteśmy gośćmi w jej naturalnym środowisku.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę i wspólną przygodę. Do zobaczenia na kolejnym szlaku!
Tekst; Elżbieta Woźniak
