Realizujemy działania projektu „Poznajemy, więc uczymy się”
Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Andrychowie w ramach realizacji projektu: „Poznajemy, więc uczymy się” przeprowadziło działania związane z realizacją w dniach 12,13,14 listopada 2012 r. wycieczki "Legendy i mity Kielecczyzny" W wycieczce uczestniczyła grupa 50 osób. Projekt pn „Poznajemy, więc uczymy się” realizowany jest od 01.10.2012 do 30.06.2013. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2012-2013. W jego ramach odbył się również cykl ciekawych i inspirujących wykładów o różnorodnej tematyce.
08.11.2012 r. o godz. 17.00 dr Adam Świderski opowiadał o tajemnicach czynnych biochemicznie składników leczniczych roślin, które sami możemy zbierać, a 15.11.2012 również o godz. 17.00 prozdrowotne właściwości wina gronowego tłumaczył dr Maciej Gawlik
W dniach 12,13,14 listopada grupa 50 osób uczestniczyła w ramach projektu w wycieczce "Legendy i mity Kielecczyzny"
Zwiedzaliśmy:
Klasztor Św. Krzyż, jechaliśmy przez Puszczę Jodłową i Świętokrzyski Park Narodowy. Odwiedziliśmy również Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego w Nowej Słupi, Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Św. Katarzynie, Sanktuarium w Kałkowie-Godowie, Muzeum Historyczno-Archeologiczne (Kopalnia krzemienia pasiastego w Krzemionkach Opatowskich), Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, Muzeum Narodowe w Kielcach - Pałac Biskupi, Deptak kielecki nocą, Egzotarium - Dolina Gadów w Kielcach.
Oprócz tego obejrzeliśmy jeszcze Dąb Bartek w Zagnańsku, Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Jaskinię Raj w Chęcinach, Muzeum Hutnictwa w Nowej Słupi, wędrowaliśmy przez Puszczę Jodłową, obejrzelismy wnętrze pałacyku w Oblęgorku.
Liderem tego działania (opracowała i przygotowała oraz przygotowała mini przewodnik dla każdego uczestnika) była koleżanka Teresa Młocek. W trakcie wycieczki pomagały koleżanki: Eleonora Kobielus, Stanisława Rupik, Jadwiga Byrska.
[gallery]