Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Andrychowie

menu

Zakończenie roku akademickiego i realizowanego projektu

05 czerwca 2013
13. czerwca 2013 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Andrychowie odbędzie się zakończenie roku akademickiego i zakończenie projektu "Młodzi duchem, bogaci doświadczeniem". Na uroczystość zaproszeni zostaną wszyscy Partnerzy Projektu, Partnerzy Medialni, przedstawiciele lokalnej władzy oraz przedstawiciele instytucji wspierających naszą działalność. W szczególny sposób zależy nam również na obecności mieszkańców Andrychowa i ościennych gmin. Chcemy aby jak najwięcej osób dowiedziało się o działalności naszego Stowarzyszenia, miało szansę zobaczyć, że realizacja działań przyniosła wszystkim uczestnikom wiele radości, przyczyniła się do wytworzenia się silnych więzi przyjaźni między ich uczestnikami, doprowadziła do większego zrozumienia między młodzieżą i seniorami. Uczestnicy uroczystości będą mieli również niepowtarzalną okazję do wysłuchania interesującego wykładu na temat pracy mózgu i konieczności dbania o jego sprawność w każdym wieku Wykład poprowadzi znany i ceniony nie tylko w Polsce prof. dr hab. Jerzy Vetulani – biochemik, neurobiolog, psychofarmakolog, pracownik Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie i autor wielu publikacji. Po wykładzie Kierownik Projektu omówi działania przeprowadzone w Projekcie i osiągnięte rezultaty. Zaprezentuje aktywność seniorów – członków naszego Stowarzyszenia, którzy brali udział w różnorakich zajęciach realizowanych w ramach projektu „Młodzi duchem, bogaci doświadczeniem”. Były to: warsztaty języka angielskiego, zajęcia ćwiczące orientację w terenie, zajęcia sportowo rekreacyjne, warsztaty wokalne, warsztaty fotograficzne, zajęcia doskonalące pamięć. W trakcie uroczystości będzie miał miejsce finał warsztatów wokalnych i fotograficznych; uczestnicy warsztatów fotograficznych przygotują wystawę oraz prezentację multimedialną swoich prac, natomiast członkowie grupy wokalnej wraz ze współpracującą z nimi młodzieżową grupą teatralną JAKA? zadbają o muzyczną oprawę uroczystości. Przeprowadzony zostanie również konkurs na najlepsze prace fotograficzne, rolę jurorów będą pełnić wszyscy obecni na zakończeniu. Szczegółowy program uroczystości: - Powitanie gości, - Wykład prof. dr hab. Jerzego Vetulaniego pt. „Dlaczego myślimy. Jak zmysły mogą nas poprowadzić na manowce”, - Prezentacja wystawy: „Andrychów wczoraj i dziś w różnym obiektywie”, - Przerwa kawowa, poczęstunek dla wszystkich obecnych, - Omówienie rezultatów projektu: „Młodzi duchem, bogaci doświadczeniem”, - Występ przygotowany przez grupę wokalną naszego UTW we współpracy z grupą teatralną JAKA? z Targanic, - Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i wręczenie nagród. Zapraszamy! UTW

Więcej wpisów archiwalnych z roku 2013

Projekt, realizacja i sponsoring strony