Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Andrychowie

menu

„Zakończenie Roku Akademickiego”

25 czerwca 2023
">W dniu 22 czerwca 2023 roku Stowarzyszenie ,, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Andrychowie zakończyło rok akademicki 2022/2023
„Zakończenie Roku Akademickiego”

Mimo upalnego popołudnia na spotkanie licznie przybyli: słuchacze UTW, władze miasta, przedstawiciele współpracujących z nami instytucji oraz mieszkańcy naszej gminy. Prezes Barbara Lachendro-Kruczała przywitała wszystkich przybyłych i podsumowała miniony bardzo pracowity a zarazem owocny rok. Podziękowała -Radzie Programowo Naukowej z przed.Januszem Ślesakiem -za wkład pracy w realizację zadań członkom Zarządu: Jadzi Gałuszce,Róży Maszczyńskiej,Wandzi Olearczyk, Eli Woźniak oraz szczególne podziękowania dla osoby która mając bardzo duże doświadczenie zaskakuje nas miło świetnymi pomysłami a na dodatek je realizuje to jest Basia Gieruszczak Biegun -podziękowania popłynęły również do prowadzących warsztaty: Krystynie Korbut Płonce za spotkania z poezją, Tereni Młocek za grupę wokalną,Jurkowi Kozakowi za grupę malarską ,Róży Maszczyńskiej za prowadzenie Cyfrowego Klubu Seniora -nie można zapomnieć o organizatorach aktywności fizycznych Wandzi Olearczyk za zajęcia w klubie Befit, Józefowi Kobielusowi za wycieczki w góry, Kazi Kurek za organizację aerobiku na basenie,dla prowadzących sekcję rowerową- Dionizemu Szczygielskiemu i Jurkowi Pytlewskiemu, Jasiowi Kowalczykowi za wyjazdy na termy- prowadzenie biblioteki Ewie Talar i Agnieszce Kozerskiej, oraz wszystkim wolontariuszą którzy pomagali chociażby w pikniku. ">Podziękowała instytucją które nam pomagają tj. CkiW, ASM, ABS ,LO,Szkole Samorzadowej w Bolęcinie.

">Spotkanie odbyło się nietypowo,przed wykładem zobaczyliśmy wstęp do części artystycznej w wykonaniu zespołu tanecznego,, Pretty Women’’ z UTW Oświęcim.. Potem jak na ostatnie spotkanie uniwersyteckie przystało wykład. Pan Burmistrz Tomasz Żak zapoznał nas z tematem,,Andrychów przyszłości” .Zapartym tchem słuchaliśmy gdy nasz mówca przedstawiał osiągnięcia oraz plany dotyczących naszej gminy. Wykład wzbogacony o slajdy i filmy przybliżyły nam wizje pozytywnych dla nas zmian. Po odpowiedziach na zadane pytania część artystyczną zapoczątkował Pan Stanisław Czechowicz solista z Wadowic. Wprowadził nas swym pięknym głosem w klimat czasów sześćdziesiątych niezapomnianych

sentymentalnych utworów. Część artystyczną zakończył zespół ,,Pretty Women” który publiczność zachwyciła pięknymi układami tanecznymi, i pożegnała gromkimi oklaskami..Spotkanie zakończyła Prezes UTW dziękując w imieniu Zarząd wszystkim osobom za przybycie oraz zaprosiła do udziału w nowym roku akademickim.

Treść: Barbara Gieruszczak-Biegun Zdjęcia: Stanisław Maszczyński

Więcej wpisów archiwalnych z roku 2023

BASENY TERMALNE CHOCHOŁÓW   Pilne!
BASENY TERMALNE CHOCHOŁÓW Pilne! Komunikaty bieżące Wyjazdy 28 grudnia 2023
Wyjazd we wtorek 9.01.24 r. o godz.8.00 spod Hali Sportowej a 8.10 przy stacji BP.

czytaj dalej...

Potrójna 27.12.2023 r.
Potrójna 27.12.2023 r. Turystyka Wycieczki 28 grudnia 2023

czytaj dalej...

Groń Jana Pawła II 20.12.2023 r.
Warsztaty Fryzjerskie 18.12.2023
Warsztaty Fryzjerskie 18.12.2023 Wydarzenia 20 grudnia 2023

czytaj dalej...

Warsztaty malarskie 16 grudnia 2023 r.
Warsztaty malarskie 16 grudnia 2023 r. Zajęcia malarskie Warsztaty 18 grudnia 2023
Temat malarstwa to; "Niebo- chmury- obłoki, - malowane na dużych płytach pilśniowych

czytaj dalej...

Indonezja - kraj 17 tys. wysp siedmiuset języków i siedmiu religii
Indonezja - kraj 17 tys. wysp siedmiuset języków i siedmiu religii Wykłady Wydarzenia 17 grudnia 2023
Wykład Jadwigi Stanisławek-Janus

czytaj dalej...

Projekt, realizacja i sponsoring strony