Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Andrychowie

menu

Udział w wydarzeniach Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UniwersytetówTrzeciego Wieku.

14 czerwca 2023 Udział w wydarzeniach Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UniwersytetówTrzeciego Wieku.
">W dniach 12 i 13 czerwca członkowie Zarządu i inni członkowie naszego Stowarzyszenia uczestniczyli w dwóch wydarzeniach Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Trzeciego do której jako Stowarzyszenie przynależymy. 12 czerwca odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Federacji oraz przedstawiono informacje o rozpoczęciu prac nad Strategią Rozwoju Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW. Na tym spotkaniu reprezentowały nasze Stowarzyszenie : prezes Barbara Lachendro-Kruczała oraz Barbara Gieruszczak-Biegun. W dniu 13 czerwca odbyła się Ogólnopolska Konferencja pod nazwą “ Forum Turystyki Senioralnej “. Spotkanie rozpoczęło się od panelu dyskusyjnego na temat roli i znaczenia turystyki w życiu osób starszych. Starano się odpowiedzieć na pytanie jakie są potrzeby oraz jakie bariery napotykają organizatorzy turystyki senioralnej. W dalszej części paneliści podzielili się wiedzą, jak praktycznie realizują turystykę w swoich Stowarzyszeniach. Natomiast wizję turystyki senioralnej jako elementu turystyki społecznej nakreślił dr D. Borek Dyrektor Departamentu Turystyki w MTiS. Przybliżył uczestnikom różne aspekty organizacyjno-prawne organizowanych przedsięwzięć turystycznych w Stowarzyszeniach. O bezpieczeństwie w czasie podróży mówili zarówno Naczelnik Wydziału Profilaktyki Społecznej z Warszawy oraz Dyrektor Departamentu Przewozów Pasażerski i rzecznik Praw Pasażera Kolei. Ostatni blok poświęcony był współpracy podmiotów gospodarczych z organizacjami senioralnymi w zakresie turystyki : m.in. Spółdzielnia Gromada, Zakład zielarski “Kawon-hurt”. Całość prowadziła Prezes Zarządu Federacji Wiesława Borczyk. Nasze Stowarzyszenie reprezentowała Róża Maszczyńska, Jerzy Pytlewski oraz Stanisław Maszczyński - wolontariusz ,fotograf, autor zdjęć. Treść; R. Maszczyńska 123

Więcej wpisów archiwalnych z roku 2023

BASENY TERMALNE CHOCHOŁÓW   Pilne!
BASENY TERMALNE CHOCHOŁÓW Pilne! Komunikaty bieżące Wyjazdy 28 grudnia 2023
Wyjazd we wtorek 9.01.24 r. o godz.8.00 spod Hali Sportowej a 8.10 przy stacji BP.

czytaj dalej...

Potrójna 27.12.2023 r.
Potrójna 27.12.2023 r. Turystyka Wycieczki 28 grudnia 2023

czytaj dalej...

Groń Jana Pawła II 20.12.2023 r.
Warsztaty Fryzjerskie 18.12.2023
Warsztaty Fryzjerskie 18.12.2023 Wydarzenia 20 grudnia 2023

czytaj dalej...

Warsztaty malarskie 16 grudnia 2023 r.
Warsztaty malarskie 16 grudnia 2023 r. Zajęcia malarskie Warsztaty 18 grudnia 2023
Temat malarstwa to; "Niebo- chmury- obłoki, - malowane na dużych płytach pilśniowych

czytaj dalej...

Indonezja - kraj 17 tys. wysp siedmiuset języków i siedmiu religii
Indonezja - kraj 17 tys. wysp siedmiuset języków i siedmiu religii Wykłady Wydarzenia 17 grudnia 2023
Wykład Jadwigi Stanisławek-Janus

czytaj dalej...

Projekt, realizacja i sponsoring strony