Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Andrychowie

menu

VI Ogólnopolska Zimowa Senioriada

04 marca 2019
26 lutego 2019 w Rabce zakończyła się VI Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu. Jak co roku do tych zawodów zgłosiła się grupa naszych słuchaczy w liczbie 14 osób. Na startujące 34 drużyny z Polski, Ukrainy i Austrii uplasowaliśmy się na 16 miejscu, pokonując drużyny UJ w Krakowie, AR w Krakowie, UTW w Tychach, UTW w Lublin oraz UTW w Wadowicach. Nasze koleżanki tj. - Irena Pasternak w biegach narciarskich kat 70+wywalczyła srebrny medal, - Mieczysława Prus w slalomie kat 70+brąz. Pozostali nasi zawodnicy dzielnie stawali w szranki pozostawiając wielu konkurentów za sobą. Liczyła się świetna zabawa. Gratulacje kierujemy do zawodników z UTW w Kętach, którzy przyjęli dobrą strategię obstawiając wszystkie dyscypliny i wywalczyli zespołowo zaszczytne 3 miejsce.