Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Andrychowie

menu

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2023|24

08 października 2023

5 października 2023 roku, o godz. 16:00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 Stowarzyszenia "Uniwersytet Trzeciego Wieku w Andrychowie”.

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2023|24

5 października 2023 roku, o godz. 16:00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 Stowarzyszenia "Uniwersytet Trzeciego Wieku w Andrychowie”. Organizacja rozpoczęła swój 19. rok działalności wspólnie wysłuchanym hymnem studenckim Gaudeamus Igitur (Radujmy się więc). Uroczystość poprowadziła prezes Barbara Lachendro-Kruczała, która wręczyła licznie przybyłym przyszłym słuchaczom legitymacje. Pani Prezes przywitała Gości w osobach prorektora Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego dr hab.inż. Tomasza Knefela, prof. dr hab. Tadeusza Gadacza, władze miasta, przedstawicieli wielu organizacji współpracujących z naszym Stowarzyszeniem, a także Radę Programowo-Naukową, młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie. Szczególnie przywitani zostali licznie przybyli słuchacze UTW i seniorzy społeczności lokalnej. Prezes krótko podsumowała dotychczasową działalność naszego Stowarzyszenia, gdzie w ciągu minionych lat przekroczyło jego progi wielu słuchaczy, którzy uczestniczyli w spotkaniach z ciekawymi ludźmi w ramach wykładów, zajęć, warsztatów, wycieczek i wspólnych wyjazdów.

Inaugurując nowy rok akademicki życzyła słuchaczom wszystkiego dobrego, korzystania z propozycji objętych programem.

Prezes zapoznała nas również z motywem przewodnim na nowy rok, jakim jest hasło ,,Nie ma lepszego leku niż Uniwersytet Trzeciego Wieku”. Następnie głos zabrał profesor Tomasz Knefel, który przybliżył nam działalność Bielskiego Uniwersytetu oraz współpracę z UTW.

Wykład inauguracyjny pt. "O myśleniu w czasach bezmyślności” wygłosił profesor Tadeusz Gadacz. Przekazywane treści wzbudziły wśród słuchaczy bardzo duże zainteresowanie, o czym świadczyła chęć dalszych rozmów i nabywania w kuluarach książki napisanej przez Profesora.

Uroczystość uświetnił rodzinny zespół muzyczny "Surzyn Family”. Pięknej barwy głosu, brzmienia akordeonu, skrzypiec, klarnetu i pianina w wykonaniu Marysi, Helenki, Janka i Maksia słuchaliśmy z podziwem.

Inauguracja zakończyła się życzeniami pomyślnego, twórczego roku akademickiego. To piękne, doniosłe wydarzenie zapewne na długo zapadnie nam w pamięć.

Tresć: Barbara Gieruszczak-Biegun Zdjęcia: Stanisław Maszczyński


Więcej wpisów archiwalnych z roku 2023

BASENY TERMALNE CHOCHOŁÓW   Pilne!
BASENY TERMALNE CHOCHOŁÓW Pilne! Komunikaty bieżące Wyjazdy 28 grudnia 2023
Wyjazd we wtorek 9.01.24 r. o godz.8.00 spod Hali Sportowej a 8.10 przy stacji BP.

czytaj dalej...

Potrójna 27.12.2023 r.
Potrójna 27.12.2023 r. Turystyka Wycieczki 28 grudnia 2023

czytaj dalej...

Groń Jana Pawła II 20.12.2023 r.
Warsztaty Fryzjerskie 18.12.2023
Warsztaty Fryzjerskie 18.12.2023 Wydarzenia 20 grudnia 2023

czytaj dalej...

Warsztaty malarskie 16 grudnia 2023 r.
Warsztaty malarskie 16 grudnia 2023 r. Zajęcia malarskie Warsztaty 18 grudnia 2023
Temat malarstwa to; "Niebo- chmury- obłoki, - malowane na dużych płytach pilśniowych

czytaj dalej...

Indonezja - kraj 17 tys. wysp siedmiuset języków i siedmiu religii
Indonezja - kraj 17 tys. wysp siedmiuset języków i siedmiu religii Wykłady Wydarzenia 17 grudnia 2023
Wykład Jadwigi Stanisławek-Janus

czytaj dalej...

Projekt, realizacja i sponsoring strony