Spotkanie z Krystyną Korbut-Płonką. Premiera: Jutro – 27 listopada 2020 r.
Pierwsza realizacja – „Polska poezja kobieca. Matka i córka: Maryla Wolska i Beata Obertyńska – Poetki XX wieku”, autorstwa mgr Krystyny Korbut-Płonki – powstała dzięki podjęciu współpracy CKiW w Andrychowie ze Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku w Andrychowie.
Krystyna Korbut-Płonka – absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Jagielońskiego, członek i wykładowca Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Andrychowie. Wieloletnia, emerytowana już, nauczycielka języka polskiego w andrychowskich szkołach średnich, reżyser szkolnych grup teatralnych i krzewiciel kultury na naszym terenie.
Nasza pierwsza prelegentka, z mistrzowskim podejściem do znajomości tematu, przedstawia życiorysy tworzących w XX wieku poetek oraz fragmenty ich twórczości.
Więcej Państwu nie zdradzimy…
Zapraszamy na spotkanie z Krystyną Korbut-Płonką. Premiera: Jutro – 27 listopada 2020 r. na kanale YouTube Kultura Andrychów. Film udostępniony będzie również, m.in. na:
Prezentacja obrazów z warsztatów malarskich z UTW
Tuż przed pandemią coronawirusa w trakcie warsztatów malarskich realizowaliśmy wielkoformatowe abstrakcje malarskie. Kolorystycznie prace miały być wykonane w gamie ograniczonej do barw podstawowych: czerwieni, żółcieni i błękitów. Wśród abstrakcji geometrycznych znalazły się tak zwane abstrakcje liryczne nawiązujące do form organicznych, roślinnych. Czasami uczestnicy wyszli poza założony temat realizując prace przedstawieniowe. W obecnej sytuacji efekt warsztatów prezentujemy w formie fotografii.
Prezentacja poszczególnych obrazów uczestników warsztatów malarskich znajduje się na stronie głównej w fotogalaerii w prawym górnym rogu Warsztaty/foto.
http://utw.andrychow.eu/?page_id=402
Wystawa GRUPY MALARSKIEJ przy UTW w Andrychowie
To już 6 wystawa Grupy Malarskiej działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Andrychowie. Grupa działa od momentu utworzenia Uniwersytetu w roku 2005. Od wielu lat warsztaty malarskie odbywają się w klubie UTW przy ulicy Lenartowicza, jednak pierwotnym miejscem warsztatów było Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach. W Wadowicach również odbyły się trzy wystawy zbiorowe (2015,2016,2019) w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. W 2017 Grupa prezentowała swoje prace w Pałacu Bobrowskich w Andrychowie w ramach obchodów 250-lecia nadania praw miejskich wsi Andrychów. Obecna wystawa jest drugą zorganizowaną w murach Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie. Pierwsza odbyła się w 2015 roku.Wśród wystawianych prac znajdziemy martwe natury inspirowane twórczością Paula Cezanne`a ale także pejzaże marynistyczne, animalistykę czy abstrakcje. W zdecydowanej większości to prace marskie, wśród nich pojawia się kilka prac w technice collage.
W wystawie udział biorą: Bierońska Urszula, Bubak Barbara, Dobosz Józefa, Duda Maria, Dynowski Andrzej, Dyrcz-Rzycka Janina, Gałuszka Jadwiga, Holona Grażyna, Kozerska Agnieszka, Kryń Bernadeta, Kudłacik Alfreda, Łakomy Halina, Potempa Krystyna, Sordyl Janina, Srebrny Krystyna, Woźniak Elżbieta. Grupa od momentu jej powstania prowadzona jest przez Jerzego Kozaka. Na uwagę zasługuje fakt, iż w grupie nie ma profesjonalnych artystów. Wszyscy uczestnicy warsztatów to amatorzy, którzy niejednokrotnie zaskakują własnymi rozwiązaniami plastycznymi, kompozycyjnymi czy też wyszukaną paletą barw. Obecna wystawa uświetnia 15-lecie działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Andrychowie.
W związku z wprowadzonymi ograniczeniami związanymi z epdemią koronowirusa w Polsce ekspozycja nie może odbyć się w zaplanowanej formie, zatem zapraszamy do jej obejrzenia on-line
Komunikat
Ze względu na panującą w kraju epidemie koronowirusa UTW zawiesza wszystkie imprezy – zajęcia do odwołania