Zakończenie roku akademickiego
W dniu drugiego czerwca w Miejskim Domu Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2015/2016. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania przybyłych przez Panią Prezes Danutę Bańską. Oprócz słuchaczy UTW serdecznie witaliśmy zaproszonych gości;
- Władysława Żydka – Z-cę Przewodniczącego Rady Miasta Andrychowa
- Tomasza Żaka – Burmistrza Andrychowa,
- dr hab. Czesława Ślusarczyka – Prorektora elekta ds. Studenckich i Kształcenia Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej ,
- Małgorzatę Matusiak – Prezesa ABS Bank Spółdzielczy w Andrychowie,
- Jana Sordyla – Przewodniczącego Rady Nadzorczej ABS Bank Spółdzielczy w Andrychowie ,
- Kazimierza Szczepańskiego – Przewodniczącego Rady Nadzorczej Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej,
- Anetę Wądrzyk – Dyrektora CKiW w Andrychowie,
- Pawła Mrzygłoda – Dyrektora LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie
- Janusza Ślesaka – Przewodniczącego Rady Programowo-Naukowej UTW,
- Leona Ferfeckiego, dr Adama Świderskiego – Członków Rady Programowo-Naukowej UTW,
- Martę Kajzer – Dyrektora Ośrodka Wspierania Rodziny,
- Elżbietę Prus – Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej,
- Marka Nycza – Redaktora Naczelnego Nowin Andrychowskich,
- Kazimierza Niemczyka – PTTK, Prezes Klubu Turystyki Górskiej „Limba”,
- Jana Smolca – Prezesa Zarządu Stowarzyszenia „Witalność”,
- Jana Zielińskiego – Prezesa Towarzystwa Miłośników Andrychowa,
- Władysława Klaję – pedagoga w Liceum Ogólnokształcącym /prowadzi warsztaty psychologiczne/,
- Jerzego Kozaka – nauczyciela plastyki /prowadzi warsztaty malarskie/,
- Grzegorza Semika – pracownika UMiG Andrychów / prowadzi kurs informatyczny/.
Po przywitaniu Pani Prezes przedstawiła działania jakie były naszym udziałem w ubiegłym już roku akademickim. Podziękowała również członkom Zarządu i członkom Stowarzyszenia szczególnie wyróżniającym się w pracy dla innych. Szczególne podziękowanie skierowała do Rady Programowo-Naukowej i instytucji wspierających nasze funkcjonowanie.
Ogłosiła, iż rozpoczęcie nowego roku akademickiego planujemy na dzień 6.10.2016 r. na które śle serdeczne zaproszenie.
Po tej oficjalnej części nastąpił występ Miejskiej Orkiestry Dętej ANDROPOL w Andrychowie pod batutą Łukasza Zaborowskiego. Orkiestra zaprezentowała bardzo ciekawe interpretacje licznych utworów – począwszy od marszy, przez muzykę rozrywkową, po klasyczną. Występ orkiestry uświetnił śpiew Kingi Brandys-Wójciak. Pomiędzy utworami dyrygent przybliżył nam historię andrychowskiej orkiestry, która za kilka lat obchodzić będzie setną rocznicę powstania. Na stojąco dziękowaliśmy muzykom i wokalistce za przeżycia artystyczne, których nam dostarczyli.